Żyj nieszablonowo - odcinek 1 - Basia Nowicka

Żyj nieszablonowo - odcinek 1 - Basia Nowicka

ŻYJ NIESZABLONOWO!

To cykl spotkań z naszymi uczniami, może niebawem także nauczycielami oraz pracownikami KOSM. Tymi, którzy inaczej stawiają żagle, gdy nie mogą płynąć z wiatrem. Tymi, którzy prawdziwie kochają życie, robią coś więcej niż nakazują im codzienne obowiązki. Spełniają się, ale wykazują się też empatią i miłością do drugiego człowieka. Zmieniają świat, pokonują siebie, swoje słabości, ograniczenia. Uszczęśliwiają tych, których Bóg stawia na ich drodze…

Każdy odcinek to nowa opowieść o bohaterce lub bohaterze z kosmicznego grona Katedralnych.

Odcinek 1

Zaczynamy od Uczennicy klasy 3 – Basi Nowickiej. Za Jej sprawą – 14 września 2020 roku – w święto Podwyższenia Krzyża – w naszej kaplicy, której nieformalnie patronuje św. Józef – opiekun rodzin – zawisła Droga Krzyżowa.

Inspiracja zrodziła się podczas lekcji religii, na którą Basia przygotowała czwartą ze stacji. Jej praca bardzo się p. Hubertowi spodobała, który zaproponował, aby Basia zastanowiła się, czy nie chciałaby wykonać pozostałych stacji Drogi Krzyżowej. Wkrótce potem Mama Basi naprowadziła Córkę na ideę stworzenia reszty stacji i nieco jej w tej koncepcyjnej pracy pomagała.

Na czarnym bristolu naniesione zostały białym korektorem kontury poszczególnych stacji. Najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna okazała się stacja XII, kiedy Jezus umiera na krzyżu. Można tu pomyśleć o dość symbolicznej wymowie – zbawczego dokonania Chrystusa i twórczego trudu Basi. Ona sama mówi, że jej dzieło to jest dar dla Pana Jezusa. 

Co jeszcze dzieje się w życiu naszej Trzecioklasistki poza artystycznymi wyzwaniami? Zdobywa wiedzę, gra na gitarze, uczy się języka chińskiego, lubi bardzo matematykę i zabawy lalkami oraz doskonali umiejętności pływackie.

 

Dziękujemy za Twój dar, Basiu! Piękny i poruszający! Tak trzymaj – zmieniaj świat na lepszy.