Życzenia na nowy rok szkolny

Życzenia na nowy rok szkolny

Witajcie, drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy KOSM oraz Przyjaciele Katedralnej 🙂

Oto nowe rozdanie, nowy rok szkolny 2019/2020!
Podążanie za marzeniami, pragnieniami, wyzwaniami. Przyjaźnie te stare i te wypróbowane, śmiech i łzy, praca pełna wyrzeczeń, złość, niemoc, gniew na siebie i innych, ale i szczęście, satysfakcja, spełnienie. To tylko niektóre zagwarantowane przeżycia i emocje. Ale warto! Bo gra toczy się o nas, nasze życie, nasze człowieczeństwo.

Co można zrobić, by na świecie było lepiej, by nam żyło się lepiej?

Ojciec Adam Szustak pisał: „Przestań narzekać, a pomyśl konkretnie, jaką zmianę możesz dziś wprowadzić do swojego życia. Rzeczywistość, w której żyjesz, zacznie się zmieniać, jeśli TY zaczniesz się zmieniać. Rusz więc już dziś do zmiany nie innych, nie świata, ale siebie samego. Bądź zmianą”.