Zakończenie ósmej klasy

Zakończenie ósmej klasy

Czasami zdaje się, że Edward Stachura miał wiele racji, pisząc, że „Trzeba żyć tak szybko jak nadchodząca chwila”. Czerpać garściami skrawki egzystencji, w których jesteśmy razem, tworzymy społeczność, grupę, klasę, szkolną rodzinę. Jane Austen mawiała, że najokropniejszą, z okropnych rzeczy, jest pożegnanie. W czerwcu 2020 roku doświadczyli tego uczucia nasi Absolwenci – Uczniowie klasy 8 – i ich wychowawczyni – p. Marta Hadka, Dyrekcja KOSM, Nauczyciele, Rodzice.

Pandemia zmieniła bieg wielu spraw. Późniejsze egzaminy, brak lekcyjnych spotkań, nadrabianie towarzyskich relacji w wirtualnej rzeczywistości. Mimo tych niełatwych okoliczności udało im się zorganizować niezapomniane zakończenie edukacji w „ogrodzie Szkoły”.

Był śmiech, radość, ale i łzy żalu, tęsknoty, rozstania…

Podczas wakacji dotarły do nas dobre wieści o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Możemy być z Nich dumni! A także z tego, że zostali uczniami wymarzonych szkół średnich.

Życzymy Wszystkim powodzenia, dodając – Im i sobie na pocieszenie – myśl Eliasa Canettiego „Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”…

fot. Artur Salomon
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your comment:

Your name: