Teatr Animacji

Teatr Animacji

Czwartoklasiści w teatrze!

11 lutego 2020 roku odwiedziliśmy Teatr Animacji w Poznaniu. Obejrzeliśmy sztukę „Król jest nagi”. Serdecznie ją polecamy każdemu, kto szuka ukrytych sensów, powodów do refleksji i dobrej zabawy. Bez wątpienia ten spektakl uczy i bawi!

Poniżej opis przedstawienia zaczerpnięty ze strony Teatru. Uczniowie klasy 4. gorąco je polecają!

 

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: „Król jest nagi!”
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mie

, posiadać i wygląda

? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych „króli”? A może sami nimi jesteśmy?

Nasze „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodaliśmy też sporą dawkę absurdalnego humoru, charakterystycznego dla pióra Maliny Prześlugi, oraz jeszcze więcej piosenek.

„Nowe Szaty Króla” to lalkowo-aktorski musical familijny, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych”.

 

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your comment:

Your name: