Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021 roku

 

 

Przyjemne i pożyteczne święto nietypowe. Inicjatywa tego dnia powstała w 2001 roku w Polskiej Izbie Książki. Jego patronką została Joanna Porazińska, która tak wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ten dzień propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych, a w rolę czytających wcielają się bibliotekarze, starsi koledzy, nauczyciele.

 

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię i pamięć. Poszerzają zakres słownictwa i znajomość gramatyki. Ale przede wszystkim pozwalają doświadczać i przeżywać niezwykłe, niezapomniane emocje.

 

Katedralna wpisała ten dzień na stałe do swojego szkolnego kalendarza:)

 

Może tak zbudujemy relacje? Może zachęcimy znajomych do podzielenia się pasją czytelniczą. Sporo poczytaliśmy. Wybrane lektury były najróżniejsze: „Quo vadis”, „Domek na drzewie”, „Wielka wyprawa Ciumków”, „Pulpet i Prudencja- smocze pogotowie przygodowe”.

 

Nie znacie tych książek? To jak najprędzej odwiedźcie naszą bibliotekę!

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your comment:

Your name: