Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października 2022
Ten wyjątkowy dzień jest obchodzony od 1975 roku. Zainicjował jego obchody Yehudi Menuhin, który przewodził wtedy Międzynarodowej Radzie Muzyki działającej pod egidą UNESCO. Nadrzędnym przesłaniem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

W Katedralnej nie zapomnieliśmy uczcić Dnia Muzyki – był on zwieńczeniem warsztatów muzycznych organizowanych przez nasze nauczycielki gry na skrzypcach – panie: Natalię Jerzak i Urszulę Pietz. Prowadzącą twórcze warsztaty była p. Katarzyna Klebba, która odwiedziła naszą Szkołę po raz kolejny. A wszystko spinała Fundacja Edukacyjno-Artystyczna PUENTA.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia:
p. Pawła Liszkowskiego 
WTK
Głosu Wielkopolskiego.