"Kto spotyka w lesie dzika..."

"Kto spotyka w lesie dzika..."

Kto nie lubi spotkań z ciekawymi ludźmi? Z pewnością nie Katedralni!
Oto w progi naszej Szkoły zawitali Leśnicy z Zakładów Lasów Poznańskich, odpowiadając na zaproszenie p. Magdaleny Najs i p. Huberta Pilarczyka. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas od 3-5. Goście opowiedzieli im o pracy leśnika, przybliżyli zwyczaje zwierząt mieszkających w naszych lasach. Zwracali uwagę na pilną potrzebę troski o środowisko naturalne.
Ciekawym zagadnieniem była kwestia niebezpieczeństwa związana z pojawianiem się dzików w mieście. Katedralni otrzymali tematyczne ulotki dotyczące tego zjawiska. Wszystkie swoje wątpliwości mogli rozwiać, zadając pytania, na które goście chętnie odpowiadali.
To był bardzo pożytecznie spędzony czas 🙂

Profil na „Facebook’u” Zakładu Lasów Poznańskich