Króluj nam Chryste...

Króluj nam Chryste...
Jesteś Królem, jesteś Królem, Królem jest Bóg…”
Wczorajsza niedziela zachęciła klasę I, aby na lekcji religii poruszyć temat Królowania Chrystusa… Rozważania otworzyła dyskusja dotycząca zadań króla, widać, że nasi uczniowie nie tylko żyją w świecie bajek i baśni, lecz twardo stąpają po ziemi – „Głównym zadaniem króla jest dbanie o swoich poddanych!” – dało się słyszeć z jednej z ławek. Odpowiedź ta była strzałem w przysłowiową dziesiątkę, ponieważ przyczyniła się do dalszej rozmowy dotyczącej tego, dlaczego Pana Jezusa nazywamy Królem Wszechświata? „Wie Pan, wszechświat jest ogromny, nie jest łatwo to ogarnąć, to trochę boskim trzeba być…, nawet więcej niż trochę” – kontynuował rozważania teologiczne jeden z uczniów.
Po dojściu do wniosku, że Jezus ma szczególne dary, inne królestwo niż to, które znamy z bajek i baśni oraz, że Jego tron jest wyjątkowy i świadczy o niezwykłej miłości Boga do człowieka stwierdziliśmy, że my także powinniśmy zaprosić Jezusa do naszych serc, aby uczył nas jak powinniśmy służyć naszym bliźnim. Uczyniliśmy to  śpiewając piosenkę „Jesteś Królem” oraz wykonując symboliczne korony – efekt prac dostępny w poniższej galerii 🙂