Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy ogłosić, że pomimo wciąż nieprzychylnego czasu, udało się przeprowadzić Kosmiczny Konkurs Recytatorski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli trud przygotowania, nagrania i przesłania nam swoich interpretacji wierszy. Przesłuchanie ich sprawiło nam ogromną przyjemność, gdyż okazały się one starannie przemyślane i wykonane z dużą kulturą. Brawo.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zwłaszcza aktorski debiut klasy I:

Klara Sobótka zauroczyła nas naturalnością i wdziękiem, z jakim przekazała przesłanie wiersza Joanny Kulmowej „Człowiek żeby patrzał”, że świat jest jaki jest. A tej niezmienności świata przygląda się z zadumą Bóg, człowiek i …kot.

Marianka Wiszowaty z dziecięcą i radosną prostotą przedstawiła tajemnicę poezji Czesława Miłosza zamkniętą w „Przypowieści o maku”.

Marysia Lucińska zadziwiła nas bujną wyobraźnią poetycką, dzięki której barwnie odmalowała świat w wierszu swojego autorstwa „Kolory świata”.

Pola Okińczyc podzieliła się z nami refleksją o wyjątkowości Ziemi wśród innych planet. Podziw nasz wzbudziła odwaga wyboru długiego tekstu i temperament wykonawczy, jakim wykazała się recytując wiersz Pawła Gołucha „Lepsza planeta”.

Kuba Naworski w niezwykle eleganckiej formie zaprezentował wiersz Tadeusza Kubiaka „Niby obłoki”. Opowiedział, jak wielką siłę ma wyobraźnia, dzięki której potrafimy dostrzec w naszej przestrzeni to co ukryte.

Po ten sam tekst sięgnęła uczennica klasy III Rozalka Trębicka.  Rozbawiła nas miniaturową, kosmiczną interpretacją tekstu.

Klara Wyszyńska, również uczennica klasy III, ujęła z kolei ciepłą i mądrą interpretacją wiersza Juliana Tuwima „Choinka”, jakże aktualną w porze świątecznej.

Jury zgodnie uznało, że wszystkie zgłoszone recytacje zasługują na nagrodę. Zostaną umieszczone na stronie szkolnej facebooka. Zapraszamy widzów, miłośników poezji, aby wirtualnymi brawami podziękowali za występy młodym artystom.

Natomiast dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną wręczone w realu, czyli po powrocie do szkoły.

Serdecznie pozdrawiamy, zespół świetlicy szkolnej:
Katarzyna Grajewska, Isadora Miedziewska-Wiszowaty, Lidia Mostowiec, Barbara Zychowska-Karlińska.