Koncertowa prezentacja instrumentu dla klasy IV

Koncertowa prezentacja instrumentu dla klasy IV
17 lutego br. odbyła się w naszej Szkole lekcja otwarta, koncert i prezentacja fagotu w jednym – dla uczniów klasy IV i wszystkich zainteresowanych. Przygotował ją Pan Marcin Zieliński, któremu akompaniowała Pani Adrianna Zielińska.
Uczniowie poznali budowę i historię powstania fagotu. Dowiedzieli się, dlaczego Vivaldi napisał aż 30 koncertów na fagot. Wysłuchali również fragmentu koncertu na fagot Mozarta, w którym wykorzystał najniższy dźwięk instrumentu – B kontra.
Wykonawcy zabrali słuchaczy w tajemniczą podróż muzyczną przez temat Szeherezady Mikołaja Rimskiego-Korsakova, motywy Dziadka z Piotrusia i wilka Sergiusza Prokofiewa i Ucznia Czarnoksiężnika Paula Dukasa, aż po sławne dzieło W grocie Króla Gór Edwarda Griega. Na koniec zabrzmiała wiązanka melodii z animacji Jak wytresować smoka.

Marcin Zieliński

fot. Paweł Liszkowski