Katedralni w Muzeum Chopina w Warszawie

Katedralni w Muzeum Chopina w Warszawie

         Piątoklasiści wzięli dziś – 3 grudnia br. – udział w lekcji muzealnej online przeprowadzonej dla nas przez pracownika Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

         Tematem spotkania były dzieciństwo i młodość Chopina spędzona w stolicy. Wędrowaliśmy jego warszawskimi śladami, poznawaliśmy ówczesną modę, przyglądaliśmy się planowi lekcji kompozytora oraz słuchaliśmy fragmentów jego dzieł.

         Wiemy, że bywał w kawiarni przy ul. Koziej, że na Miodowej kupował nuty i grywał na fortepianie w znajdującym się tam sklepie muzycznym. Dla sklepu była to znakomita reklama,

a muzyk miał szansę wypróbować każdy nowy instrument. Dowiedzieliśmy się też, że nie lubił nadawać tytułów swoim kompozycjom. Mocno się temu sprzeciwiał. Miał też coś wspólnego z naszymi uczniami – śpiewał w chórze. Cenił piękny śpiew i często bywał w operze.