Jesienny konkurs recytatorski

Jesienny konkurs recytatorski

Jesienny Konkurs Recytatorski odbył się w Katedralnej 18 listopada 2019 roku. Jego temat brzmiał: PODRÓŻUJ, ŚNIJ, ODKRYWAJ. Każdy z uczestników prezentował jeden utwór poetycki, uczniowie z klas I-V dowolny wiersz,  uczniowie klas VI-VIII przygotowywali teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Jury, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, postanowiło nagrodzić w grupie młodszej:
Bernadetę Hintz, Michała Przepiórę, Agnieszkę Swędrowską oraz przyznać wyróżnienie Klarze Wyszyńskiej; a w grupie starszej: Hannę Balewską i Antoniego Łabędę, wyróżnienie zaś przypadło w udziale Tomaszowi Rychlewskiemu.

26 listopada, w kolejnym etapie poetyckich spotkań, Hania i Antek reprezentowali KOSM na konkursie odbywającym się w XX Liceum Ogólnokształcącym im. K.I. Gałczyńskiego w Poznaniu. Tam okazało się, że do zmagań finałowych zakwalifikowała się Hania Balewska.
Serdecznie gratulujemy Hannie i wszystkim Uczniom, którym piękna liryka nie jest obojętna! 🙂

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Wychowawczynie ze Świetlicy szkolnej.