Artystyczne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Artystyczne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

WIARA, WIEDZA, WYCHOWANIE  ARTYSTYCZNE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 

Kształtem miłości piękno jest – i tyle, 

Ile ją człowiek oglądał na świecie, 

W ogromnym Bogu albo w sobie-pyle, 

Na tego Boga wystrojonym dziecię; 

Tyle o pięknem człowiek wie i głosi – 

Choć każdy w sobie cień pięknego nosi 

I każdy – każdy z nas – tym piękna pyłem. 

Bo piękno na to jest, by zachwycało 

Do pracy – praca, by się zmartwychwstało. 

Cyprian K. Norwid „Promethidion” 

22 września 2022 roku w Katedralnej odbyło się uroczyste zainaugurowanie nowego roku szkolnego pod hasłem WIARA, WIEDZA, WYCHOWANIE. Główną bohaterką tej chwili była MUZYKA, której uczniowie poszukiwali, o której mówili z prawdziwą czułością. Żegnając lato, a witając jesień, nie pozostawali smutni, bo powoli na nowo odkrywali moc i piękno muzycznego świata. Odnajdywali ją-MUZYKĘ nie tylko w dźwiękach znanych dzieł muzycznych, w partyturach nut, w odgłosach zewnętrznego świata, ale – co najistotniejsze – odnajdywali ją w sobie, przyznając, że bez niej życie stałoby się nie do zniesienia. 

Mieliśmy okazję wysłuchać Uczniów i Nauczycieli KOSM, obejrzeć układy taneczne zespołu rytmicznego, podążać śladem uczniowskich spostrzeżeń na temat roli muzyki w ich życiu. Wszystko to okraszone wrażliwym słowem konferansjerek stworzyło niezapomniany spektakl, nad którym czuwały Panie: Isadora Miedziewska-Wiszowaty i Natalia Jerzak. 

Fotorelacja autorstwa p. Pawła Liszkowskiego poniżej.