Rekolekcje 2020

Bogu niech będą dzięki!

W minionych trzech dniach (6-8 kwietnia 2020 r.) nasza Wspólnota szkolna przeżywała swoje doroczne rekolekcje wielkopostne.

W tym roku z racji na panującą w świecie trudną sytuacja pandemiczną miały one inną niż do tej pory formę. Spotykaliśmy się za pośrednictwem  różnych platform, aby posłuchać co przygotowali dla nas nasi animatorzy i zastanowić się nas zagadnieniami, które zostały przez nich poruszone. Na zakończenie uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii transmitowanej on-line.

Klasy I-III były animowane przez s. Wandę Putyrę ze Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Dla naszych najmłodszych przygotowała Ona szereg filmików katechetycznych oraz przyjemne zadania, które ukazywały, że codzienne życie może być „życiem z Bogiem”.

Klasy IV-VIII po rekolekcyjnych drogach prowadził ks. Piotr Przybysz – Asystent kościelny Federacji Pueri Cantores oraz katecheta p. Hubert Pilarczyk. Ta grupa wiekowa miała zastanowić się nad dobrem, które dostrzega w swoim życiu, nad tym, które ulega destrukcji na skutek braku naszej współpracy z łaską Boża oraz nad tym dobrem, które możliwe jest do osiągnięcia tylko wtedy, gdy będziemy chcieli przyjąć je od Boga i zaufamy, że On  nas prowadzi przez życie 🙂

Na zakończenie Eucharystię odprawił oraz wygłosił do nas naukę rekolekcyjną znany większości o. Krzysztof Wrzos OMI – Oblat Maryi Niepokalanej 🙂 Było to piękne przeżycie, które podsumowało nasze zmagania i w wymiarze duchowym zjednoczyło nas w jednym czasie i w jednej modlitewnej myśli 🙂

Od strony technicznej wszystkie przedsięwzięcia skoordynował nasz szkolny katecheta – p. Hubert Pilarczyk.