III Ogólnopolskie Igrzyska Skrzypcowe

Uczniowie Gabriela Andrzejewska i Antoni Renz z klasy skrzypiec pani Urszuli Pietz oraz Franciszek Kowalski z klasy skrzypiec pani Natalii Jerzak reprezentowali naszą szkołę na III Ogólnopolskich Igrzyskach Skrzypcowych w Zbąszyniu. Wszyscy zaprezentowali się świetnie, a ich występy zostały docenione przez jurorów. Antek został laureatem II nagrody, a Gabrysia i Franek otrzymali ex aequo III nagrodę. Młodym skrzypkom akompaniowała pani Agnieszka Unolt.
Serdeczne gratulacje!!!

XVIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant"

W dniach 16-18 maja odbył się w Sochaczewie XVIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant". Naszą szkołę reprezentowały skrzypaczki: Anna Bobek uczennica pani Natalii Jerzak oraz Zofia Szewczyk uczennica pani Urszuli Pietz. Towarzyszyły im przy fortepianie panie Magdalena Gniewowska i Katarzyna Kluczyńska. Dziewczynki grały pięknie! Ania znalazła się w gronie laureatów grupy II uzyskując wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!!!

Sukces na festiwalu

Sukces Antoniego Nowakowskiego z klasy fortepianu p. Julii Wolańskiej-Gajdy.
Na X Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Antek otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces na międzynarodowym konkursie muzycznym

W dniach 8-12.05.2019 odbył się XI Edizione Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia (Włochy). Laureatkami konkursu zostały:
Teresa Wiśniewska, IV kl - II nagroda
Michalina Urbańczyk, VI kl - III nagroda
Olga Urbańczyk, III kl GK - III nagroda
Uczennice uczą się w klasie pani Henryki Żmijowskiej.

Uroczystość uchwalenia Konstytucji RP

26.04 w szkole odbyła się uroczystość związana z uchwaleniem Konstytucji 3. maja 1791 r. Z tej okazji klasa szósta przygotowała akademię, podczas której uczniowie szkoły dowiedzieli się, co takiego jest zapisane w dzisiejszej Konstytucji RP. Poznali również takie pojęcia jak obywatel, referendum, równouprawnienie czy samorząd. Akademia zakończyła się wspólnym odspiewaniem Ody do Radości na cześć piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.