Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy

W dniach 5 i 6 kwietnia skrzypkowie Antoni Renz, Anna Bobek i Aniela Tomczak reprezentowali naszą szkołę na Pierwszym Jasnogórskim Konkursie Skrzypcowym w Częstochowie. Zgłaszaliśmy się w ostatniej chwili, więc przygotowania były zarówno intensywne jak i owocne! Cała nasza trójka zaprezentowała się świetnie, dzięki czemu wszyscy zostali laureatami konkursu i otrzymali wyróżnienia w swoich grupach.
Młodym skrzypkom towarzyszyła pani Agnieszka Unolt.
Organizatorzy konkursu zadbali o to, by przyjazd do Częstochowy miał też specjalny wymiar. Uczestnicy mieli okazję zagrać wspólnie podczas Apelu Jasnogórskiego oraz zwiedzić Bibliotekę Jasnogórską, która nie jest dostępna dla turystów. Ania z Anielką z fascynacją oglądały słynną Biblię Jakuba Wujka oraz ręczne zapiski przeora Kordeckiego z narady przed obroną Jasnej Góry.
Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem i serdecznym zaproszeniem na następny rok.
Już nie możemy się doczekać...
Natalia Jerzak i Urszula Pietz

Koncert szkolny Nasz Mazurek

18 marca uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w koncercie z serii Speaking Concerts, "Nasz Mazurek". Podczas koncertu uczniowie zobaczyli pasjonującą historię powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i okoliczności ustanowienia go Hymnem. Ważne wartości edukacyjne zostały przekazane w sposób przystępny oraz interesujący. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych i nowatorskich form przekazu przybliżono bogate dziedzictwo kulturowe Polski oraz wiedzę historyczną związaną z 100. rocznicą niepodległości.

Koncert w Zespole Szkół Muzycznych

W miniony piątek, 5.04.2019 odbył się koncert uczniów klasy fletu p. Lidii Abucewicz oraz fortepianu p. Katarzyny Kluczyńskiej. Uczniowie występowali w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej. Flecistkom przy fortepianie towarzyszyli: p. Paula Grudzińska-Soprano, p. Katarzyna Kluczyńska i p. Piotr Niewiedział.

Pro Bohemia 2019

W dniach 4-7 kwietnia odbył się 17. Międzynarodowy Konkurs Interpretacyjny Pro Bohemia 2019. Saksofoniści z klasy IV, Ignacy Ławrynowicz oraz Wiktor Smuszkiewicz dzielnie reprezentowali naszą szkołę. W swojej kategorii chłopcy konkurowali z dużo starszymi od siebie saksofonistami, dlatego należą im się ogromne gratulacje. Jednemu z nich, Wiktorowi Smuszkiewiczowi udało się uzyskać wyróżnienie.

Warsztaty Vir Iustus

15 marca 2019 r. w Szkole Katedralnej odbyły się warsztaty Vir Iustus prowadzone przez Sophie Laurent, wykładowcę Szkoły św. Grzegorza w Le Mans ( Międzynarodowa Akademia Muzyki Kościelnej).

Dziewczynki ćwiczyły interpretację utworów gregoriańskich. Poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe, próbowały wczuć się we wspólny rytm śpiewu, niezbędny dla jednolitego i harmonijnego wykonania utworów.

Warsztaty „Vir Iustus” uzyskały dofinansowanie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.