III Ogólnopolskie Igrzyska Skrzypcowe

Uczniowie Gabriela Andrzejewska i Antoni Renz z klasy skrzypiec pani Urszuli Pietz oraz Franciszek Kowalski z klasy skrzypiec pani Natalii Jerzak reprezentowali naszą szkołę na III Ogólnopolskich Igrzyskach Skrzypcowych w Zbąszyniu. Wszyscy zaprezentowali się świetnie, a ich występy zostały docenione przez jurorów. Antek został laureatem II nagrody, a Gabrysia i Franek otrzymali ex aequo III nagrodę. Młodym skrzypkom akompaniowała pani Agnieszka Unolt.
Serdeczne gratulacje!!!

Sukces na festiwalu

Sukces Antoniego Nowakowskiego z klasy fortepianu p. Julii Wolańskiej-Gajdy.
Na X Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Antek otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Sukces na międzynarodowym konkursie muzycznym

W dniach 8-12.05.2019 odbył się XI Edizione Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia (Włochy). Laureatkami konkursu zostały:
Teresa Wiśniewska, IV kl - II nagroda
Michalina Urbańczyk, VI kl - III nagroda
Olga Urbańczyk, III kl GK - III nagroda
Uczennice uczą się w klasie pani Henryki Żmijowskiej.

Uroczystość uchwalenia Konstytucji RP

26.04 w szkole odbyła się uroczystość związana z uchwaleniem Konstytucji 3. maja 1791 r. Z tej okazji klasa szósta przygotowała akademię, podczas której uczniowie szkoły dowiedzieli się, co takiego jest zapisane w dzisiejszej Konstytucji RP. Poznali również takie pojęcia jak obywatel, referendum, równouprawnienie czy samorząd. Akademia zakończyła się wspólnym odspiewaniem Ody do Radości na cześć piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wiosenny festiwal fletowy

Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy, Małgosi Knoll z klasy III KOSM.

W XVIII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym, który odbył się w Sochaczewie w dniach 15-17 kwietnia br. Małgosia zdobyła wyróżnienie I stopnia.

Flecistów oceniała kilkuosobowa komisja z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku i Sochaczewa pod przewodnictwem pani prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadziny (UM w Warszawie).
Małgosia uczy się w klasie fletu pani Lidii Abucewicz, przy fortepianie towarzyszyła jej pani Paula Grudzińska-Soprano.