Poznański Chór Katedralny

W roku 1881 ks. Józef Surzyński, założył w katedrze poznańskiej chór chłopięco-męski. Znakomity rozwój Poznańskiego Chóru Katedralnego przypada na czas, kiedy jego kierownikiem od 1 września 1914 roku został ks. Wacław Gieburowski. Wybuch II Wojny Światowej przerwał działalność Chóru. Ks. Gieburowski zmarł na wygnaniu 1943 roku. W roku 1960 z inicjatywy księży Gerarda Mizgalskiego i Zdzisława Bernata wskrzeszono zespół katedralny. Najpierw był to chór mieszany, następnie, staraniem ks. Marcina Karpińskiego, powrócono do najstarszej tradycji, tj. chóru chłopięco-męskiego. W roku 1991 rolę dyrygenta i kierownika artystycznego powierzono ks. Szymonowi Daszkiewiczowi.


Poznański Chór Katedralny
ul. Ostrów Tumski 1
61-109 Poznań
tel./fax. +48 61 851-28-61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://www.chorkatedralny.pl/

 

Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego


Chór dziewczęcy to młody zespół, działający od września b.r. członkinie w wieku 11-13 lat wywodzą się z chóru KOSM prowadzonego przez panią Ewę Domagałę.

Repertuar zespołu stanowią różnorodne utwory przeznaczone do śpiewu podczas liturgii Mszy św., a także zupełnie z liturgią nie związane, o charakterze świeckim. Szczególne miejsce zajmuje chorał gregoriański i muzyka polifoniczna
.
Chór prowadzi pani Karolina Piotrowska-Sobczak

Używamy plików cookies (ciasteczek) by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.

W każdej chwili możesz zablokować zapisywanie plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Zrozumiałem