Dzień nauczyciela

Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.
                                Albert Einstein

11 października 2019 roku w naszej Szkole spotkaliśmy się wszyscy w auli, by świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Bardzo dobrze bawiliśmy się podczas piosenkarskich występów uczniów każdej z klas. Te ciekawe i pomysłowe prezentacje okraszone były fraszkami napisanymi przez młodych zdolnych Uczniów–Literatów – na wyróżnienie zasługuje tu szóstoklasistka – Hania Balewska – która tworzyła je najowocniej. Najwięcej jednak uśmiechu wywołały – przygotowane specjalnie na tę okazję – karykatury naszych nauczycieli, kreślone ręką najmłodszych dzieci. Niektóre z nich bawiły do łez 🙂
I w pamięci pozostaną nam zapewne także występy kameralne nauczycieli Muzyków: p. Joanny Dubisz, p. Natalii Jerzak, p. Urszuli Pietz, p. Adrianny Zielińskiej, p. Katarzyny Lubańskiej i p. Marcina Zielińskiego.
A do historii przejdzie pełna humoru i dystansu do siebie – etiuda muzyczno-teatralna, w której role główne zagrały panie pianistki: Magdalena Gniewowska, Paula Grudzińska-Soprano, Adrianna Zielińska i Agnieszka Unolt, prezentując się w utworze na 8 rąk.

Fotografie: Artur Salamon
Odpowiedzialni za całokształt imprezy: Adrianna i Marcin Zielińscy