Cyberprzestrzeń

Październikowe dni były w Katedralnej czasem spotkań z warsztatami, które cieszyły się niezwykłym powodzeniem wśród naszych uczniów klas 4-8.
    Z zapartych tchem słuchali wykładu pana Macieja Szulejewskiego, który opowiadał o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, zasadzie Mama Patrzy, sposobach łamania zabezpieczeń, bezpiecznym korzystaniu z internetowej poczty, mediów społecznościowych oraz komunikatorów.
Katedralni byli instruowani, jak zadbać o bezpieczeństwo przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnych; jak zostać mistrzem kryptografii – tworzyć bezpieczne hasła i loginy. Wreszcie poznali 7 kroków do bycia bezpiecznym, czyli Wielką Księgę Dobrych Praktyk.
    Wierzymy, że to nie ostatnie takie spotkanie. Pan Maciej skradł serca uczniowskie swoim profesjonalizmem, otwartością, cierpliwością i serdecznością. Dziękujemy 🙂